• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROCOLOR GROEXT-SIL Silikonlu Dış Cephe Boyası
groextsil

Tanım

Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, su geçirmez, mat, su bazlı, dekoratif son kat dış cephe boyasıdır.
Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. İçerdiği silikonlu katkılar sayesinde su geçirmez. Yüzeylerin nefes almasını sağlar. Yüzeylerde mat ve dekoratif bir görüntü sağlar. Solvent içermez. Su ile seyreltilebilir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez.

Teknik Özellikler

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, Grocolor boya kartela renkleri
Dokusu Rulo desenli
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0.150 lt/m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Kuruma Süresi 2. kat uygulaması için: 6 saat
Tam kuruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Tüm binaların dış cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha ve eski boyalı yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeyler hacimce %20 oranında su ile inceltilen GROPRIMER-SIL ile tek kat olarak astarlanmalı ve GROEXT-SIL uygulamasına geçmeden 12 saat beklenilmelidir. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler GROKİM PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler GROPRIMER-SİL ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce GROEXT-SİL iyice karıştırılmalıdır. GROEXT-SİL hacimce %15 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az iki saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 6 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5°C olmalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır. Aşırı sıcak yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

15 lt plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S29: Kanalizasyona atmayınız.
S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.