• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROCOLOR GROGREN-SIL Silikonlu, Grenli Dış Cephe Kaplaması
grogrensil

Tanım

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, içte ve dışta kullanılabilen oluşturduğu desen ve kalınlık ile sıva hatalarını örten, rulo ile uygulanan, rulo ile desen verilen cephe kaplama malzemesidir.
Oluşturduğu desen ve kalınlık ile yüzeydeki sıva hatalarını örter. Buhar geçirgenliği sayesinde, binaların nefes almasını sağlar. Yüksek su iticilerle takviye edilmiştir. Yüzeyde suyun tutunmadan akmasını sağlar. Ağır hava koşullarından etkilenmez. Kabarmaz, çatlamaz ve renk değişimi olmaz. Su bazlı olması nedeniyle insan ve çevre sağlığına zarar vermez.

Teknik Özellikler

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, Grocolor boya kartela renkleri
Dokusu Rulo desenli
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 1.0 – 1.2 kg/m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Kuruma Süresi 2. kat uygulaması için: 6 saat
Tam kuruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Rulo

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Tüm binaların dış cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeyler ile eski boyalı yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeyler hacimce %20 oranında su ile inceltilen GROPRIMER-SIL ile tek kat olarak astarlanmalı ve GROGREN-SIL uygulamasına geçmeden 12 saat beklenilmelidir. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler GROKİM PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler GROPRIMER-SİL ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen cephe kaplaması ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce GROGREN-SİL iyice karıştırılmalıdır. Tek kat uygulamalarda rulo ile direkt kullanılabilir veya iki kat uygulamalarda yüzde 10-20 oranında temiz su ile inceltilerek yüzeye uygulanabilir. Katlar arasında uygulama şartlarına bağlı olarak en az 5-6 saat beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5°C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş ışığı altında, kuvvetli rüzgar ve yağışlı havalarda uygulama yapılmamalıdır. Aşırı sıcak yüzeyler uygulama öncesi nemlendirilmelidir. Geniş yüzeyli uygulamalarda, iş molalarında ek yerlerin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da uygulamaya ara verilmeden o yüzey bitirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

25 kg plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S29: Kanalizasyona atmayınız.
S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.