• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROCOLOR GROTAVAN – İç Cephe Tavan Boyası
grotavan

Tanım

Akrilik emüsyon esaslı, beyaz iç cephe tavan boyasıdır.

Yüksek örtme gücüne sahiptir. Kabarmaz, çatlamaz, solvent içermez. Su ile seyreltilir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez.

Teknik Özellikler

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0.150-0.200 kg/m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)
Kuruma Süresi 2. kat uygulaması için: 2 saat
Tam kuruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Fırça, rulo, sprey tabancası

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Tüm binaların iç cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva tavan, beton, çimento levha gibi mineral tavanlar ile eski boyalı tavanlarda uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Çimento esaslı sıvalar , alçı sıva, alçıpan, alçı blok yüzeyler tek kat GROPRIMER-GIPS ile astarlanmalı, GROTAVAN uygulamasına geçmeden en az 6 saat beklenilmelidir

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyor ise tamir edilecek yüzeyler GROKİM PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Uygulama öncesi GROTAVAN iyice karıştırılmalıdır. Fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile iki kat halinde uygulanmalıdır. GROTAVAN hacimce %25 su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Katlar arasında en az iki saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5°C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

3,5 – 10 – 20 lt plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S29: Kanalizasyona atmayınız.
S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.