• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROCOLOR SATEN – Saten İç Cephe Boyası
grointsaten

Tanım

Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, mat, su bazlı, saten, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. İçerdiği silikonlu katkılar sayesinde silinebilir. Yüzeylerin nefes almasını sağlar. Yüzeylerde mat ve dekoratif bir görüntü sağlar. Solvent içermez. Su ile seyreltilebilir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez.

Teknik Özellikler

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, Grocolor boya kartela renkleri
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0.120 lt/m² (tek kat) Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Kuruma Süresi 2. kat uygulaması için: 2 saat
Tam kuruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Fırça, rulo

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Tüm binaların iç cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva tavan, beton, çimento levha, alçı sıva, alçı blok, alçıpan yüzeyler, cam tekstili, duvar kağıdı ve eski boyalı yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Çimento esaslı sıvalar, alçı sıva, alçıpan, alçı blok yüzeyler tek kat GROPRIMER-GIPS ile astarlanmalı, GROINT-SATEN uygulamasına geçmeden en az 6 saat beklenilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler GROKİM PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler GROPRIMER-SİL ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen iç cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce GROİNT-SATEN iyice karıştırılmalıdır. GROİNT-SATEN hacimce %15-20 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az iki saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5°C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

15 lt’lik plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S29: Kanalizasyona atmayınız.
S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.