• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM AC Akrilik Esaslı Seramik Yapıştırıcısı
grokimac

Tanım

Kullanıma hazır, akrilik esaslı, fayans ve seramiklerin iç mekanlardaki düşey ve emici yüzeylere yapıştırılmasında kullanılan seramik yapıştırıcısıdı.

TS EN 12004, D2T, sınıfı belgelidir. D: Dispersiyon esaslı, 2: Yüksek performanslı, T: Kayma özelliği azaltılmış.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz Renk
Sarfiyat Miktarı 2-3 kg / m2
Uygulama Sıcaklığı +10 °C ile + 25 °C arası
İşlene Bilme Süresi 20 – 30 dakika
Derz Uygulama Süresi 48 saat
Tam Kürlenme Süresi 28 gün
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Ani ısı değişimlerinin olduğu mekanlarda, soğuk hava seramik, fayans ve cam mozaiklerin yapıştırılmasında, alçı, kontraplak, ahşap yüzeyler ve alçı sıvalı duvarlarda, sıva ve eski seramik üzerine seramik yapıştırılmasında, iç mekanlarda düşey uygulamalarda.

AVANTAJLAR

Kullanıma hazır, seramik kenarlarına iyi yapışır, çatlama yapmaz, kirlenmez, leke tutmaz, hijeniktir, renklendirilebilir. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg’lık GROKIM AC +5°C ile + 35°C arası ortam sıcaklığında kullanılmadan önce iyice karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan malzeme karo .l.ülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 20 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış ürün kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra GROKIM Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.

AMBALAJ

25 kg ve 5 kg.’lık plastik kova.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.