• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM AQUA CE 2K (U.V) Çimento Esaslı Tam Elastik UV Dayanımlı Su Yalıtım Harcı
grokimaquacimentoo

Tanım

Çimento esaslı,özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, kapiler etkili, sızıntılı yüzey sularına karşı etkili içten ve dıştan uygulana bilen çift bileşenli U.V.dayanımlı su yalıtım harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm 1. Bileşen :Gri renkli toz 2. Bileşen : beyaz sıvı
Karışım Oranı 9 lt sıvı / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 2 kg / m2 (1 mm kalınlık için)
Katlar Arası Bekleme 5-6 saat
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Tam Donma Süresi 21 gün
Su Geçirimsizlik 6 bar
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1,5 N/mm2
Kullanıma Alma Süresi 3-7 gün

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Teras ve balkonlarda, temel ve perde su yalıtımlarında, su depolarında, tünellerde, istinat duvarlarında, iç ve dış mekan-larda, yatay ve düşey uygulamalarda güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Fırça ve rulo ile uygulanabilir. Kristalize olması nedeniyle kapiler boşlukları doldurarak tam su yalıtımı sağlar. Betonu ve donatıyı suyun korozyonundan korur.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzeme-lerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. Yüzeyde aderansı artırmak için gözenekler açılmalıdır. Uygulama yüzeyi bir gün önceden suya doyurulmalı ve nemli iken uygulama yapılmalıdır. 25 kg. GROKiM AQUA CE 2K (UV) su yalıtım harcı 9 kg sıvı bileşene yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra, 1 dakika tekrar karıştırılır. Önceden nemlendirilmiş yüzeye fırça ile uygulanır. Uygulama yapılan mekanların köşe birleşim yerleri ovalleştirilir.ilk kat suyunu kaybetmeden ve kristalleşme başlamadan yeterli sertliğe ulaşmış ise, ikinci kat uygulanır. Bu süre ortam sıcaklığına bağlı olarak 4-5 saattır.Yapıştırma işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5 C altında +35 C üstünde uygulama yapılmamalıdır.Uygulama yapılan alanları, kulanıma alınmadan ya da kaplamadan önce en az 3- 7 gün beklenmelidir.Bu değerler 20 C yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar, yüksek sıcaklıkta süre kısalır.

AMBALAJ

1. Bileşen: 25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
2. Bileşen 10 kg’lık plastik bidon

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.