• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM AQUA CR Kristalize Su Yalıtım Harcı
grokimaqua

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, kapiler etkili, sızıntılı yüzey sularına karşı etkili içten ve dıştan uygulanabilen tek bileşenli kristalize su yalıtım harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 2 kg / m2 (1 mm kalınlık için)
Katlar Arası Bekleme 3-5 saat
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Tam Donma Süresi 21 gün
Su Geçirimsizlik 6 bar
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kullanıma Alma Süresi 4-7 gün

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Temel ve perde beton su yalıtımlarında, su depolarında, tünellerde, istinat duvarlarında, iç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda özellikle binaların ıslak zemelerinde, banyo ve tuvaletlerde güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Fırça ve mala ile uygulanabilir. Kristalize olması nedeniyle kapiler boşlukları doldurarak tam su yalıtımı sağlar. Betonu ve donatıyı suyun korozyonundan korur.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey suya iyice doyurulmalı ancak uygulama boyunca yüzey ıslak değil nemli kalmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzemelerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. Yüzeyde aderansı artırmak için gözenekler açılmalıdır. Uygulama yüzeyi bir gün önceden suya doyurulmalı ve nemli iken uygulama yapılmalıdır. 25 kg GROKiM AQUA CR Kristalize Su Yalıtım Harcı 7 lt. temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra, 1dk tekrar karıştırılır. Uygulama yapılan mekanlardaki köşe birleşim yerleri ovalleştirilir. Önceden nemlendirilmiş yüzeye fırça ve mala ile uygulanır. ilk kat suyunu kaybetmeden ve kristalleşme başlamadan yeterli sertliğe ulaşmış ise, ikinci kat uygulanır. Bu süre ortam sıcaklığına bağlı olarak 3-5 saattir.Yapıştırma işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5 °C altında +35 °C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Yapıştırılan yalıtım levhası üzerine sıva 2 gün sonra uygulanmalıdır. Bu değerler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar, yüksek sıcaklıkta süre kısalır.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.