• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM AQUA STOP Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı
grokimaquastop

Tanım

Çimento esaslı, özel katkılı hızlı priz alan su tıkama harcıdır

Teknik Özellikler

Kullanım Süresi 1 dakika
Priz Süresi 2-3 dakika
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası

Kullanım Alanları

Bodrum katları, temeller, yüzme havuzları, su depoları, tüneller, duvar, tavan ve zeminlerin su sızıntılarında, beton borulardaki delik ve çatlaklardan basınçlı veya basınçsız akan suyu 1-2 dakikada kesmekte kullanılır.

AVANTAJLAR

Uygulaması kolaydır. Yapışma mukavemeti yüksektir. Rötresiz ani priz alan bir tıkaçtır. Basınç dayanımı yüksektir. Üzerine her türlü su yalıtım malzemesi uygulanabilir. Korozif sulara karşı sülfatlı sulara karşı ve deniz suyuna karşı dirençlidir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Çatlak ve boşluklar 2 cm genişlik ve derinliğe kadar kazınarak gevşek parçalardan temizlenmelidir. Çapı büyük olan deliklerde önce deliğin çevresi kapatılır ve delik boyutu küçültülür.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Hızlı priz aldığı için az miktarda hazırlanmalıdır. Temiz bir kapta yeterli su miktarı ile hamur kıvamında hazırlanan harç elde yoğrulmalıdır. Yoğrulan harç priz almaya başlarken, tek hamlede deliğe kapatılarak iyice bastırılır. Bir kaç dakika bekledikten sonra yüzey mala ile düzeltilmelidir.

AMBALAJ

5 kg’lık plastik kova 1 kg’lık plastik kavanoz.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

SAŞLIK ÖNLEMLERi Çimento esaslı olduğu için, kürlenmemiş harç tahriş edici etkilerinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen sabunlu su ile bolca yıkanmalıdır. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, dizlik ve maske kullanılmalıdır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.