• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM CONCRETE FBR Beton ve Harç İçin Mikroelyaf Lif
grokimconcretefbr

Tanım

Taze betonun büzülme çatlaklarını azaltmak için yüksek kalitede mikro polipropilen lif esaslı beton ve harç katkısıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz
Lif Uzunluğu 12 mm
Lif Çapı 18 mikron
Su Emme Eser miktarda
Kimyasal Yapısı %100 polipropilen lif
Yoğunluk 0.91 gr/cm3
Asit Direnci Yüksek
Alkali Direnci %100
Çekme Dayanımı 300 – 400 N/mm2
Elastiklik Modeli 4000 N/mm2

Kullanım Alanları

Darbe yüküne maruz kalan beton ve harçlarda, kaplama betonlarında, prefabrik beton elemanlarında, ıslak ve kuru sistem püskürtme beton üretiminde, otoparklar, havaalanı apron betonlarında, sıva ve harçlarda.

AVANTAJLAR

Betonun darbe yüklerine karşı, dayanımını artırır, betonun büzülme çatlaklarını azaltır. Betonun aşınma dayanımını artırır, beton döşemelerin eğilme dayanımını artırır, betonun donma çözünme dayanımını artırır.

YÜZEY HAZIRLAMA

KULLANIM TALİMATLARI

GROKİM CONCRETE FBR, karışım suyunun yarısına eklenerek su içinde dağılması sağlanır ve sonra diğer beton katkıları kalan su ile birlikte karışıma eklenir. Beton karışımına direkt olarak beton santrallerinde eklenmesi önerilir. Taze betona, şantiyede eklenmesi durumunda lişerin homojenliğini sağlamak için karışım süresi 5 dakika daha artırılır.

AMBALAJ

30 kg’lık kutuda 50 adet 600 gramlık paketlerde.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 4 koli konulmalıdır. Raf ömrü, uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Depolama ve uygulama esnasında cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.