• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM CONCRETE FLW Süper Akışkanlaştırıcı ve Su Azaltıcı Beton Katkısı
grokimconcreteflw

Tanım

Lignin sülfonat esaslı, betonun su/çimento oranını düşürerek işlenebilirliğini ve mekanik özelliklerini artırmak için kullanılan, süper akışkanlaştırıcı ve su azaltıcı beton katkı malzemesidir.

Teknik Özellikler

Renk Kahverengi
Yapısı Lignin sülfonat esaslı
Yoğunluk 1,19 kg/lt
Klor İçeriği
Alkali İçeriği < 10   (EN 480-12)
Sarfiyat Miktarı 0.5 – 0.8 kg (100 kg bağlayıcıya: Çimento, mikro silika, uçucu kül, curuf)
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +30°C arası

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Pompasız ve pompalı beton dökümlerinde, hafif ve normal ağırlıklı beton döşemelerinde, donatılı ve donatısız beton uygulamalarda.

AVANTAJLAR

Betonun kolay işlenebilirliğini sağlar. Döküm ve işleme süresini uzatır. Katkısız betona göre, nihai dayanımları artırır. Kalıplı betonlarda betonun aynşma riskini azaltarak, düzgün yüzeyli bitiş elde edilir. Dökümü uzun süren beton elemanlarında oluşabilecek soğuk derzleri önler.

YÜZEY HAZIRLAMA

Homojen olarak hazırlanmış beton harç kuru karışımına katılacak suyun %50-%70’i ilave edildikten sonra, kalan suyla beraber GROKİM CONCRETE-FLW karışıma ilave edilmelidir. İstenilen beton performansına göre, 100 kg bağlayıcıya (çimento, mikro silika, uçucu kül, cüruf) 0,5-0,8 kg oranında kullanılması önerilir. Karışım homojen hale gelene kadar karıştırılmalıdır. Katkı kullanım miktarı, beton sınıfı ve özelliklerine göre (çimento sınıfı, miktarı, agreganın fiziksel ve kimyasal özellikler, su/çimento oranı v.b.) önceden laboratuarda yapılacak denemelerden sonra belirlenmelidir. Soğuk ve sıcak iklim şartlarında kullanıma uygundur.

KULLANIM TALİMATLARI

Tüm katkılar birlikte kullanıldığında kesinlikle birbiriyle karıştırılmamalıdır. Karışım suyu ile birlikte kullanılmalıdır.

Beton katkıları, kuru karışım üzerine direkt olarak ilave edilmemelidir.

Kullanım miktarı, beton sınıfı ve özelliklerine göre önceden laboratuvar da yapılacak denemelerden sonra belirlenir.

AMBALAJ

30 kg plastik bidon – 230 kg varil – 1000 kg tank

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, ortam sıcaklığının   +5°C ile +30°C arasında olduğu yerlerde depolanmalıdır. Raf ömrü, uygun depolama koşullarında 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Depolama ve uygulama esnasında cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.