• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM CONCRETE WP Yüksek Performanslı, Beton Su Geçirimsizlik ve Aderans Arttırıcı Beton Katkısı
grokimconcretewp

Tanım

Çimento esaslı, harç, sıva, şap v.b. için su geçirimsizlik ve aderans artırıcı sıvı katkı malzemeleridir.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz
Yoğunluk 1,10 kg/lt
pH 6-9
Katkı Madde Oranı %20 ± %5
Klor İçeriği < %0,1  (EN 480-10)
Sarfiyat Miktarı 0.5 – 1.5 kg (100 kg bağlayıcıya: Çimento, mikro silika, uçucu kül, curuf)
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +30°C arası

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

İçme suyu depoları, yüzme havuzları, barajlar, temel perde betonları, istinat duvarları ve su kanallarında beton su geçirimsizlik katkısı olarak kullanılır. İç ve dış mekanlarda ince ve kaba sıvalarda tamirat amaçlı harçlarda aderans artırıcı olarak kullanılır.

AVANTAJLAR

Su geçirimsizlik ve aderans sağlar. Segregasyonu azaltır. Rötre çatlaklarını azaltır. Donma çözünme döngüsünde dayanıklılık sağlar. Kılcal çatlaklardaki su geçiş yollarını azaltır. Çimento dozajının az olduğu beton sınıflarında dahi mükemmel performans sağlar.

YÜZEY HAZIRLAMA

KULLANIM TALİMATLARI

Homojen olarak hazırlanmış beton ve harç kuru karışımına katılacak suyun %50-%70’i ilave edildikten sonra, kalan suyla beraber GROKİM CONCRETE-WP karışıma ilave edilmelidir. İstenilen beton performansına göre, 100 kg bağlayıcıya (çimento, mikro silika, uçucu kül, curuf) 0.5-1.5 kg oranında kullanılması önerilir.

AMBALAJ

30 kg plastik bidon – 225 kg varil

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, ortam sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olduğu yerlerde depolanmalıdır. Raf ömrü, uygun depolama koşullarında 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Depolama ve uygulama esnasında cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.