• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM CURE RE Reçine Esaslı Beton Kür Malzemesi
grokimcurere

Tanım

Hidrokarbon reçine esaslı, tüm beton uygulamalarında ve yüzey sertleştirici uygulamalarında ince ve yalıtımlı bir tabaka oluşturarak betondaki hızlı su kaybını önleyen, sıvı beton kür malzemesidir.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz likit
Sarfiyet Miktarı 0.100-0.150 lt/m0.150-0.200 lt/m 2
Kuruma Süresi 2 saat (20 °C)
Bitmiş Film Görüntüsü Şeffaf film
Parlama Noktası +80 °C
Toksite Toksit değil

* Beton yüzeyinin emiciliğine ve ortam ısısına bağlı olarak.

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Yatay ve dikey beton yüzeylerde, saha betonlarında, havaalanı, beton yol uygulamalarında, kanal ve kanalet betonlarında kullanılır. Her türlü beton ve yüzey sertleştirici kullanılmış beton uygulamalarından sonra kullanılır.

AVANTAJLAR

Uygulaması kolay, hızlı kurumanın neden olduğu yüzeydeki rötre çatlaklarını azaltır. Sulama ve benzeri kür yöntemlerine alternatif olarak daha etkin ve ekonomiktir. Daha sert ve tozumaz bir yüzey sağlar.

YÜZEY HAZIRLAMA

KULLANIM TALİMATLARI

Beton ve yüzey sertleştirici uygulamasından sonra,beton yüzeyi bozulmayacak kadar priz alınca, beton yüzey suyu buharlaştıktan sonra, kalıpların sökülmesinden hemen sonra, derzlerin oluşu-mundan evvel yapılır. Malzeme kullanılmadan önce iyice çalkalan-malıdır. Fırça veya rulo uygulamalarında, beton yüzeyine zarar vermemek için, betonun yeterli priz alması gerekir. Püskürtme uygulamalarında, malzeme yüzeye eşit kalınlıkta ince bir tabaka şeklinde püskürtülür. Açık havada ve rüzgarlı ortamlarda etkin kürlemenin sağlanması için, ilk kat uygulamasından 6 saat sonra ikinci tabaka uygulanabilir. Açık alanlarda yapılan kür uygulama-larından sonra beton yüzeyi 2-3 saat yağmur, kar gibi dış etken-lerden korunmalıdır. Kürlenmiş beton üzerine daha sonra yapılacak uygulamalarda beton yüzeyi kür maddesinden arındırıl-malıdır. Malzeme üzerine sıcak su dökülüp fırçalanarak temiz-lenebilir.

AMBALAJ

30 kg’lık plastik bidon.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunmuş depolanarak üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.