• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM EPOXY AD Epoksi Esaslı Seramik Yapıştırıcısı
grokimepoxy

Tanım

Epoksi esaslı, iki bileşenli, asit ve alkalilere dayanımlı seramik yapıştırıcısıdır

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz, Gri renkli
Sarfiyat Miktarı 5.00 kg /m2 / 3mm
Kap Ömrü 90 dakika (+20°C)
Yoğunluk (karışım Halinde) 1.30 gr/cm
Kürlenme Süresi 24 saat
Uygulama Sıcaklığı Min +10°C
Basınç Dayanımı 50 N/ mm2 (EN 196-1-28 gün)
Isıya Dayanımı – 40 °C ile + 100 °C arası

* Yukarda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda genel olarak kimyasal dayanım istenen yerlerde seramik, fayans, granit seramik, mermer gibi kaplama malzemelerin yatay ve düşeyde yapıştırılmasında kullanılır. Süt, salça, bira, şarap fabrikaları, mezbaha, kafeterya ve restaurantlar gibi gıda endüstrisi alanlarında; hastaneler, laboratuarlar, ilaç sanayi, ameliyathaneler gibi sihhı alanlarda; tuz veya termal su içeren yüzme havuzlarında, banyo ve saunalarda; marketler, alışveriş merkezleri, şarküteriler, genel tuvaletler gibi kolay temizlenmesi ve hijyenik olması gereken alanlarda güvenle kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay uygulanır. Solvent içermez. Yüksek basma dayanımına sahiptir. Nemden etkilenmez. Kuruduktan sonra büzülme veya çekme yapmadan sertleşir. Uygun hazırlanmış her türlü yüzeye mükemmel yapışır. Sızıntılara karşı su yalıtımı, yüksek mekanik dayanım sağlar.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR EX yüksek mukavemetli tamir harcı ile düzeltilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. B bileşenini A bileşenine ekleyiniz ve düşük devirli (400-600 d./dk) mikser ile homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız. Karıştırma işlemi sırasında hava sürüklenmemesine dikkat edilmelidir. Daha yüksek sıcaklıklarda çalışırken kullanma süreleri kısalır. Daha düşük sıcaklıklarda ise malzeme daha uzun sürelerde sertleşir. Taze beton yüzey uygulamalarda beton kürünü almış olmalıdır (21 gün). 15 °C’nin altındaki sıcaklıklarda yapılacak uygulamalarda, uygulama kolaylığı açısından, GROKİM EPOXY AD, bir gün önceden sıcak bir yerde tutulmalıdır. Uygulama esnasında mutlaka oda sıcaklığında olmalıdır. Harç yüzeye uygulanıp, kalınlığı dişli çelik mala ile ayarlanmalıdır. Malanın diş boyutu, döşenecek seramiğin boyutuna ve uygulama yapılacak yüzeyin düzgünlüğüne göre belirlenmelidir.

AMBALAJ

10 kg plastik kova. (İki bileşenli)

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 5 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında iş ve işçi sağlığı kurallara uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Depolama ve uygulama esnasında cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlara yiyecek ve içecek sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.