• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM EXTRA FLEX 2 K İki Bileşenli Yüksek Performanslı, Ekstra Elastik Seramik Yapıştırma Harcı
grokimextraflex2k

Tanım

Çimento esaslı, çift bileşenli, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış, ekstra elastik, büyük ebatlı seramik, granit, mermer, sırlı porselen ve porselen seramik yapıştırma harcıdır.

Teknik Özellikler

GÖRÜNÜM Gri renkli toz
KARIŞIM ORANI 6-7lt su / 25kg toz
SARFİYAT MİKTARI 3-5kg / m2
UYGULAMA SICAKLIĞI +5°C ile +35°C arası
AÇIK BEKLETME SÜRESİ 20 dakika
KAPTA BEKLETME SÜRESİ 4 saat
YAYA TRAFİĞİNE UYGUNLUK SÜRESİ 24 saat
DERZ UYGULANABİLME SÜRESİ 24 saat
SICAKLIK DAYANIMI -30°C ile +60°C
YAPIŞMA MUKAVEMETİ Başlangıç ≥ 0,5 N/mm2
Isıyla Yaş. Sonucu ≥ 0,5 N/mm2
Suya dald. Sonra ≥ 0,5 N/mm2
Açık Beklet. Sonrası ≥ 0,5 N/mm2
KAYMA < 0.5 mm

Kullanım Alanları

İç mekanlarda büyük ebatlı seramik, granit, sırlı porselen ve porselen seramiklerin çimento esaslı sıva, şap ve brüt beton yüzeylere, alçı sıva ve alçı levha yüzeylere ya da eski seramik kaplamalı yüzeylere yatay ve düşeyde, dış mekanlarda çimento esaslı sıva, brüt beton, şap ve beton yüzeylere ya da eski seramik kaplı yüzeylere yatay ve düşeyde kullanılır. Yüzme havuzları, termal havuzlar, soğuk hava depoları ve sıcaklık farkına maruz kalan yerlerde güvenle kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. Ekstra elastiktir. Uzun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı sıva, alçı levha gibi yüksek sıvı emme özelliğine sahip yüzeylere ve eski seramik kaplı yüzeylere uygulama yapılmadan önce uygun bir GROKIM Yüzey Astarı uygulanmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg’lık GROKIM EXTRA FLEX 2K +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça sıvı bileşen üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo .l.ülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 30 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra GROKIM Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.

AMBALAJ

Gri renk için:
1.Bileşen: 25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
2.Bileşen 5 kg.’lık plastik bidon

Beyaz renk için:
1.Bileşen: 25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
2.Bileşen 7.5 kg.’lık plastik bidon

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.