• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM EXTRA FLEX Yüksek Performanslı, Elastik Seramik Yapıştırma Harcı
grokimextraflex

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren tek bileşenli yüksek performanslı, elastik fayans ve seramik yapıştırıcısıdır.TS EN 12004, C2TE, sınıfı belgelidir. C: Çimento esaslı, 2: Yüksek performanslı, T: Kayma özelliği azaltılmış, E: Çalışma özelliği artırılmış.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg / m2
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Açık Bekletme Süresi 40 dakika
Olgunlaştırma Süresi 3 – 5 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Ani ısı değişimlerinin olduğu mekanlarda, soğuk hava depoları, hamam, fırınların dış cephelerinde, alttan ısıtmalı sistemlerde, seramik üstü seramik uygulamalarında, teraslarda ve bahçe düzenlemelerinde, yer ve duvar seramikleri, dekoratif tuğla, mermer, tuğla, granit ve doğal taş kaplamalarında.Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu mekanlarda.

AVANTAJLAR

Suya ve dona karşı dayanıklıdır, seramik kenarlarına iyi yapışır, çatlama yapmaz, kirlenmez, leke tutmaz, hijeniktir, renklen-dirilebilir. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı sıva, alçı levha gibi yüksek sıvı emme özelliğine sahip yüzeylere ve eski seramik kaplı yüzeylere uygulama yapılmadan önce uygun bir GROKIM Yüzey Astarı uygulanmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık GROKiM FLEX yapıştırıcı yavaş yavaş 6-7 lt su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5-10 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan harç bir saat içinde kullanılmalıdır. Karo ölçülerine göre uygun taraklı bir malayla harç taraklanır.Taraklanan harca seramikler 20 dakika içinde yapıştırılır.Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz.Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalı, direk güneş, rüzgar ve dondan korunmalıdır. Derz uygulama işlemi duvarda 24 saat, yerde 48 saat sonra yapılır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.