• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM EXTRA Seramik Yapıştıma Harcı
grokimextra

Tanım

Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış seramik yapıştırma harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri veya beyaz renkli toz
Karışım Oranı 6-7lt su/25kg toz
Sarfiyat Miktarı 3-5 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Açık Bekletme Süresi 30 dakika
Kapta Bekletme Süresi 4 saat
Yaya trafiğine Uygunluk süresi 24 saat
Derz Uygulanabilme Süresi 24 saat
Sıcaklık Dayanımı -30°C ile +60°C
Yapışma Mukavemeti Başlangıç  ≥ 0,5 N/mm2
Isıyla Yaş. Sonucu  ≥ 0,5 N/mm2
Suya dald.  Sonra   ≥ 0,5 N/mm2
Açık Beklet. Sonrası  ≥ 0,5 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

 

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

İç mekanlarda seramik ve fayansların çimento esaslı sıva,  şap ve beton yüzeylere yatay ve düşeyde yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır.  Uzun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

25kg ’lık GROKIM EXTRA +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7lt su üzerine boşaltılarak,  homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600d/dk)  bir mikserle karıştırılır.   Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır.  Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo ölçülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır.  Seramikler taraklanan harca 30 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra uygun bir GROKIM Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette  (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında,  serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır.  Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.