• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM FUGA EP Epoksi Derz Dolgusu
grokimfugaep

Tanım

Epoksi esaslı, iki bileşeli asit ve bazlara karşı dayanıklı derz dolgu malzemesidir. TS EN 13888, RD, sınıfı belgelidir. RD: Reaksiyon Reçine esaslı derz dolgu malzemesi.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz, gri
Uygulama Sıcaklığı + 10 °C ile + 30 °C arası
İişlenebilme Süresi 35-40 dakika
Tam Donma Süresi 28 gün
Yüzeyi Trafiğe Açma 4 – 8 saat
Tam Donma Süresi 28 Gün
Eğilme Mukavemeti 3,5 N/mm2
Basma Mukavemeti 45 N/mm2
Aşınma Mukavemeti 250 N/mm3
Büzülme 2 mm/m
Su Emme 240 dk. 0,1 gr

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Yoğun yük ve yaya trafiğinin olduğu zeminlerde, ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, ıslak hacimli alanlarda ve iç ve dış mekan uygulamalarında.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Aşınmaya ve solmaya dayanık-lıdır.Çatlamaz ve pürüzsüz yüzey sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Sırlı yüzeyleri çizmez. Seramik kenarlarında çatlamadan mükemmel yapışma sağlar.

YÜZEY HAZIRLAMA

Derz uygulanmadan önce derz araları tutunmayı engelleyecek toz, çimento ve diğer kalıntılardan temizlenmelidir. Bu işlem için ince bir çubuk ile derzler kazınmalı ve fırça ile temizlenmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

5 kg’lık GROKIM FUGA EP +10°C ile +30°C arası ortam sıcaklığında kullanılmadan önce iki bileşenin tamamı düşük devirli bir karıştırıcı homojen bir hale getirilinceye kadar karıştırılır. .rünün tamamı kullanılmayacaksa her iki bileşenin ağırlıkça karışım oranı kadar bileşenlerden alınır. Malzemenin uygulanmadan bir gün önce oda sıcaklığında (23 ± 3 °C) bekletilmesi kıvam açısından uygulama kolaylığı sağlayacaktır. Karışım plastik ya da sert kauçuk mala ile yayılarak önce paralel daha sonra çapraz hareketlerle doldurulur ve fazlalıklar yüzeyden sıyrılır. Uygulama devam ederken kaplamanın üzerindeki derz malzemesi donmadan ılık su ve sünger ile iyice temizlenir. Donduktan sonra malzemenin temizlenmesi oldukça zordur.

AMBALAJ

4,75 kg.’lık plastik kova 0,25 kg’lık plastik bidon (iki bileşenli)

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.