• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM FUGA FLEX Yüksek Performanslı Elastik Derz Dolgu Harcı
grokimfugaflex

Tanım

Çimento esaslı,özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren seramik ve fayans derzleri için, yüksek performanslı elastik renkli derz dolgu malzemesidir.

TS EN 13888, ÇD2, sınıfı belgelidir. ÇD: Çimento esaslı derz dolgusu, 2: ilave özelliği geliştirilmiş.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz renkli toz I.- II.ve III. Grup renkler*
Karışım Oranı 6- 6.5 lt su / 20 kg toz
Sarfiyat Miktarı 0,5-1,0 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile + 35 °C arası
İşlene Bilme Süresi 35 – 40 dakika
Tam Donma Süresi 21 Gün
Yüzeyi Trafiğe Açma 24 saat
Toksite Toksit değil
Eğilme Mukavemeti 3,5 N/mm2
Basma Mukavemeti 15 N/mm2
Aşınma Mukavemeti 1000 N/mm3
Büzülme 2 mm/m
Su Emme 30 dk. 2 gr – 240 dk. 5 gr

* I.Grup Renkler : Gri – Koyu Gri – Açık Mavi – Açık Bej – Bej – Koyu Bej – Krem – Fil Dişi – Açık Kahve – Pembe – Gül Kurusu. * II.Grup Renkler : Yeşil – Lila – Mavi – Kahve * III.Grup Renkler : Koyu Yeşil – Siyah – Koyu Mavi – Koyu Kahve

Kullanım Alanları

Yoğun yük ve yaya trafiğinin olduğu zeminlerde, ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, ıslak hacimli alanlarda ve iç ve dış mekan uygulamalarında.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Aşınmaya ve solmaya dayanık-lıdır.Çatlamaz ve pürüzsüz yüzey sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Sırlı yüzeyleri çizmez. Seramik kenarlarında çatlamadan mükemmel yapışma sağlar.

YÜZEY HAZIRLAMA

Derz uygulanmadan önce derz araları tutunmayı engelleyecek toz, çimento ve diğer kalıntılardan temizlenmelidir. Bu işlem için ince bir çubuk ile derzler kazınmalı ve fırça ile temizlenmelidir. Kuru ve sıcak ortamda derz boşlukları özellikle düşeyde olmak üzere nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 20 kg’lık GROKiM FUGA FLEX yavaş yavaş 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak karıştırılır.Karışım düşük devirli (400- 600 d./dk) mikserle yapılır.Homojen karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan karışım, kauçuk mala ile seramiklerin üzerine yayılır ve derz doldurulur. Fazla malzeme, diyagonal hareketlerle sıyrılır. Malzeme parmak baskısına dayanıncaya kadar beklenir ve tüm yüzey nemli bir sünger ile temizlenerek, hidratasyonunu tamamlaması için gerekli nemlilik sağlanır. Seramiğin üzerindeki kalıntı derz dolgusu nemli sünger ile temizlenir ve derzlere son şekli verilir.

AMBALAJ

20 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli) Bir palette (106×106 cm) 80 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.