• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM GASCONCRETE AD Gazbeton Yapıştırma Harcı
grokimgasconrete

Tanım

Çimento esaslı,özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını arttırıcı kimyasal katkılar içeren tek bileşenli gaz beton yapıştırma harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz, gri renkli
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyet Miktarı 3-4 kg /m 2
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
İşlenebilme Süresi 40-50 dakika
Kabuklaşma Süresi 60 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 0.5 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Farklı boyutlarda üretilmiş olan gaz beton, pres tuğla ve bims blokların yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulama-larda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

25 kg’lık GROKIM RAPID AD +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 7 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 3-5 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo .l.ülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Priz alma hızı dikkate alınarak çok geniş bir alana yayılmadan taraklanan harca 10 dakika içinde seramikler yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 4 saat sonra uygun bir GROKIM Derz Dolgu Harcı ile doldurularak alan bir gün içinde kullanıma açılabilir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık GROKiM GASCONCRETE AD yavaş yavaş 6-7 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5-10 dakika dinlendirilir.Uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan harç 2 saat içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılamaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalı. Direk güneş, rüzgar ve dondan korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.