• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM GASCONCRETE PL Gazbeton Sıva Harcı
grokimgasconcretepl

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlarında dolgu ve kimyasal katkılar içeren yüksek performanslı elyaf takviyeli, elastik gazbeton harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Beyaz, gri renkli
Karışım Oranı 5.5 – 6 lt su / 25 kg toz
Sarfiyet Miktarı 3-4 kg /m 2
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
İşlenebilme Süresi max. 2 saat
Kabuklaşma Süresi 15-20 dakika
Uygulama Kalınlığı 20 MM

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Binaların iç ve dış duvarlarının sıva işlerinde, su emmesi yüksek gazbeton ve benzeri yapı elemanlarının sıvanmasında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır. uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulanmadan önce yüzey mutlaka nemlendirilmelidir. Çok sıcak ve rüzgarlı havalarda suya doyurulmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

GROKİM GASCONCRETE PL karışım için hazırlanmış temiz bir kaba yaklaşık 5.5 – 6 lt su konur. Sonra 25 kg’lık torbadaki kuru harç suya ilave edilerek düşük devirli bir karıştırıcı veya mala ile topraklar çözülene kadar iyice karıştırılır. Uygulama öncesi gaz betonlar nemlendirilir. Hazırlanmış harç yüzeye özel çelik mala ile uygulanır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kar kraft torbadır. (PE takviyeli )1 palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.