• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM GROUT EP Epoksi Reçine Esaslı Tamir Ankraj Ve Montaj Harcı
grokimgroutep

Tanım

Epoksi reçine esaslı, çift bileşenli tamir, ankraj ve montaj harcıdır.

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Her türlü beton tamiratında ve doğaltaş, çelik, metal, alüminyum, polyester, ahşap ve epoksi esaslı malzemeler üzerinde epoksi harç olarak, filiz ekimi, ankraj ve bağlantı elemanları için yapıştırıcı olarak kullanılır.

AVANTAJLAR

Beton, şap ve demir üzerine mükemmel yapışır. Basınç, eğilme ve yapışma mukavemetleri yüksektir. Kimyasallara dayanımı yüksektir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Çatlak ve oyuklara tamirat yapılacak ise çatlak ve oyuklar uygulama öncesi genişletilmeli ve basınçlı hava ile temizlenmelidir. Genişletilen delikler ekilecek donatıdan 6 mm daha geniş olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey 30 N/mm2’lik basınç mukavemetine ve üst yüzeyin 1.5 N/mm2lik yapışma mukavemetine sahip olması gerekmektedir.

KULLANIM TALİMATLARI

+10°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında GROKIM GROUT EP’nin 4.75 kg’lık A bileşeni ile 0.25 kg’lık B bileşeni düşük devirli bir mikser ile homojen hale gelinceye kadar 3 dakika karıştırılır. Kullanım alanına göre uygun bir malzeme ile uygulanır.

AMBALAJ

4.75 kg plastik kova 0.25 kg’lık Plastik Bidon (İki Bileşenli)

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.