• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM GROUT Grout Harcı
asd7

Tanım

Epoksi reçine esaslı, çift komponentli, tamir, ankraj ve montaj harcıdır.

Teknik Özellikler

Yapısı Epoksi reçine esaslı
Renk Gri
Karışmış Haldeki Yoğ. 1.7 kg/İt
Uygulama Kalınlığı Min 2 mm – max 30mm
Yapışma Mukavemeti Beton üzerine 3 N/mm2 Çelik üzerine 3.5 N/mm2
Eğilme Mukavemeti 1 gün 17 N/mm2 7gün 25 N/mm2
Basma Mukavemeti 1. gün 30 N/mm2 (TS-EN 196) 7. gün 75 N/mm2
Karışmış Ürün Kul. Süresi 40 dk (20°C)
Tam Mukavemet 7 gün
Sıcaklık Dayanımı -15°C+90°C
Komponent A Epoksi reçine
Komponent B Epoksi sertleştirici

*Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Her türlü demir filiz ekiminde, ankraj elemanlarının yerleştirilmesinde, beton çatlak tamiri ve yalıtımında, çatlak enjeksiyonunda çatlağın yalıtımında, her türlü yapısal beton tamirinde, her türlü metal aksamın veya çelik aksamın montajında ve yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton, çelik, metal ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce, eski beton yüzeylerinde kırılan kısımlar dik olarak kesilmeli, yüzeyler pürüzlendirilmeli ve nemlendirilmelidir. Su birikintilerine müsaade edilmemelidir Donatı pasları temizlenmelidir. Kalıplar iyi sabitlenmiş olmalı ve sızdırmazlığı sağlanmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Çimento bazlı beton, şap, sıva vb. yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Metal yüzeyler pas ve kirden tamamen arındırılmalıdır. GROKİM GROUT-EP 2 komponent halinde uygun miktarlarda ambalajlanmıştır. İki bileşen homojen bir karışım oluncaya kadar düşük devirli bir mikser ile en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karışım Oranları: GROKİM GROUT-EP A Komponent: 3,75 kg(reçine) GROKİM GROUT-EP B Komponent: 1,25 kg (sertleştirici) GROKİM GROUT- EP, yüzeye mala veya spatula ile uygulanabilir. Filiz ekiminde açılan delikler hava ile iyice temizlenmeli, açılacak delikler ekilecek donatıdan 6mm daha geniş olmalıdır. Karışım, harç tabancası ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Not; Epoksi reçine bazlı ürünlerin çalışma ve sertleşme süreleri ortam ve zemin sıcaklığına bağlıdır. En uygun ortam sıcaklığı + 10°C ile +20°C arasındadır. Karışım mutlaka mikser ile yapılmalıdır. Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar deterjanlı sıcak su ile temizlenmelidir. GROKİM GROUT-EP sertleştikten sonra mekanik yöntemlerle yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ

3.75 kg A Kompenent plastik kova

1.25 kg B Kompenent

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 6 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.