• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM RAPID AD Hızlı Priz Alan Seramik Yapıştırma Harcı
grokimrapid

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı özel kimyasal katkılar içeren, seramik, fayans, granit, mermer ve doğal taşların yapıştırılmasında kullanılan hızlı priz alan yapıştırıcıdır.

TS-EN-12004 C2F sınıfına uygundur.

C2: İlave özellikleri geliştirilmiş çimento esaslı yapıştırıcı

F : Hızlı sertleşen çimento esaslı yapıştırıcı.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 7 lt / 25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg/m
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +30°C arası
Açık Bekletme Süresi 10 dakika
Olgunlaşma Süresi 3 saat
Yapışma Mukavemeti >1.0 N/mm2
Üzerinde Yürünebilme Süresi 3 saat
Trafiğe Açma Süresi 24 saat

* Uygulanacak yüzeyin sıcaklığı +25°C ‘nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

Kullanım Alanları

Hızlı uygulama ihtiyacı olan yerlerde, iç ve dış mekanlarda, yatay uygulamalarda, seramik, granit seramik, granit, mermer ve doğal taşların beton yüzeylerde uygulanmasında kullanılır. Balkonlarda, teraslarda ve ıslak hacimlerde kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Hızlı priz alır. Yüksek yapışma dayanımına sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı sıva, alçı levha gibi yüksek sıvı emme özelliğine sahip yüzeylere uygulama yapılmadan önce uygun bir GROKIM yüzey astarı uygulanmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık GROKİM RAPİD-AD yapıştırıcı yavaş yavaş 6-7 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Topaksız ve homojen karıştırılan harç 3-5 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 10 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanılacak malzemenin ölçülerine göre uygun taraklı bir malayla harç taraklanır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalı, direk güneş, rüzgar, yağmur ve dondan korunmalıdır. Derz uygulama işlemine 3 saat sonra geçilebilir.

AMBALAJ

25 kg’lık polietilen takviyeli kraft torba.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.