• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM REPAIR EX Yapısal Tamir Harcı
asd6

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren yüksek performanslı elyaflı tamir harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Tane Boyu < 0.8 mm
Karışım Oranı 6-6.5 lt su / 25 kg toz
Sarfiyet Miktarı 1 mm kalınlık içi 1.3 kg/ m2
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
İşlenebilme Süresi 40-60 dakika
Kabuklaşma Süresi 35 dakika
Tam Donma Süresi 21 gün
Toksite Toksit değil
Kayma > 0.5 mm2
Yapışma Mukavemeti > 1.5 N/mm2

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Betonarme binalarda, brüt beton prefabrik beton, gaz beton uygulamalarında.Beton yüzeylerin tamiratında ve sıvanma-sında,seramik ve fayans kaplama öncesi, bozuk yüzeylerin tamiratında, duvar, kenar, köşe ve tavan sıva ve tamiratında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır.Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey temiz olmalı, yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar (yağ, pas vb.) iyice temizlenmelidir. 25 kg’lık GROKiM REPAIR EX harcı, yavaş yavaş 6-6.5 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır.Karışım düşük devirli (400- 600 d./dk) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5-10 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır.Hazırlanan harç üç saat içinde kullanılmalıdır.Kullanım süresi geçmişve kabuklaşmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulana sıcaklığında uygulanmalı, direk güneş, rüzgar ve dondan korunmalıdır. Hazırlanan harç yüzeye kalınlığı 1-5 mm arasında mala ile uygulanır. Harç suyunu çektikten sonra, üzerine su serpilerek çelik ve ahşap mala ile istenen yüzey elde edilir. Uygulamadan sonra 24 ile 48 saat süreyle özel kür malzemeleri veya ıslak çuvallarla hızlı buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli) Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.