• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM REPAIR TK Kalın Tamir Harcı
grokimrepairtk

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren kalın tamir harcıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Tane Boyu < 1.0 mm
Karışım Oranı 6-6.5 lt su / 25 kg toz
Sarfiyet Miktarı 1 mm kalınlık içi 1.3 kg/ m2
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
İşlenebilme Süresi 40-60 dakika
Kabuklaşma Süresi 40 dkaika
Tam Donma Süresi 21 gün
Toksite Toksit değil
Kayma > 0.5 mm2
Yapışma Mukavemeti > 1.0 N/mm2

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Polystren sert köpükten imal edilmiş (EPS, XPS) yalıtım levhalarının uygulandığı tüm binaların iç ve dış uygulamalarında, elastik kabiliyeti istenen yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg’lık GROKIM REPAIR TK +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 5-5.5 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç çelik mala ile tamir yapılacak bölgeye basınç uygulayarak doldurulmalı ve tüm yüzeye 30 mm’i geçmeyecek şekilde eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Harç 45 dakikada tüketilmelidir. Yüzey nemli süngerle düzeltilip uygulama sonrasında 24 saat boyunca yüzey aralıklarla nemlendirilmelidir. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli) Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.