• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM RESTO PL Restorasyon Sıva Harcı
grokimrestopl

Tanım

Kireç esaslı, tarihi binaların sıvanması ve restorasyonunda kullanılan, özel katkılar içeren sıva malzemesidir.

Teknik Özellikler

Görünüm Renkli
Karışım Oranı 6 – 6.5 lt su / 25kg toz
Sarfiyat Miktarı 1 cm kalınlık için 16 kg/m
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +30°C arası
Tam Kürlenme Süresi 7 gün
Kullanma Süresi 30 dakika
Tane Boyutu 0-2 mm
Toksite Toksit değil

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar. Uygulanacak yüzeyin sıcaklığı +25°C ‘nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

Kullanım Alanları

Tarihi binaların sıvalarının onarımlarında, doğal taş, tuğla duvar denizlerinin onarımında, iç ve dış sıvaların tamiratlarında, restorasyon yüzey onarımlarında kullanılır.

AVANTAJLAR

Özel formülasyonu sayesinde, geleneksel harçlar ile aynı mekanizmada çalışarak, restorasyonlar için en uygun malzemedir. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Renklendirilebilir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Tarihi binaların onarılacak ve sıvanacak yüzeyleri sağlam, tozsuz ve temiz olmalıdır. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg’lık GROKIM RESTO PL yavaş yavaş 6-6.5 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç kalınlığı 1-2 cm olacak şekilde mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir ve sıva fırçası ile harcın üzerine su serpilerek yüzey, ahşap veya çelik mala ile istenilen şekilde yüzey işlenir. Sıcak, rüzgarlı ve direk güneş altında uygulamadan sonra, yüzey en az 2 gün süreyle kürlenmelidir (ıslak çuval veya su ile). Dış yüzey uygulamalarında, yüzey yağmurdan ve dondan korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli) Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.