• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM SELF LC Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı
grokimselfg

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı katkılar içeren, kendinden yayılan tesviye şapıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri Toz Rengi
Karışım Oranı 7 – 7.5 lt su / 25 kg.toz
Sarfiyet Miktarı 1.75 kg /m2 (1 mm kalınlık için)
Kap Ömrü 20 dk.
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
İlk Priz 15 – 30 dk
Kullanıma Alma Süresi 24 saat
Toksite Toksit değil
Basma Mukavemeti 25 N/mm28 gün
Uygulama Kalınlığı 3-10 mm arası

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Konutlarda, seramik, mermer, doğal taş, parke, halı ve PVC kaplamaların yapıştırılmasından önce bozuk yüzeyli şapların tesviyesinde, endüstriyel tesislerin döşemesinde hastanelerde, mağazalarda, okul ve otellerde, depolarda, iç mekanlarda güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kendiliğinden yayılır ve teraziye gelir.Uygun çalışma süresi sağlar. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Pompalanabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar önceden tamir edilmelidir. Çimento bağlayıcılı zeminler uygulama öncesi su ile ıslatıldıktan sonra malzemenin kullanım süresini ve aderansını arttırmak ve hava kabarcıklarını azaltmak için GROKIM PRİMER A ile astarlanır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzemeler-den arındırılmalı ve hafifçe ıslatılmalıdır. 25 kg GROKiM SELF LG Tesviye şapı 7-7.5 lt temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dakika daha tekrar karıştırılır ve tesviye şapı kullanıma hazır hale gelir.

Uyarı: Düzgün ve yekpare yüzeyli bir kaplama elde etmek için, aralıksız uygulama yapılması gereklidir. Uygulama alanının büyüklüğüne göre, birden fazla karışım hazırlanmalı ve peş peşe uygulama zeminine dökülerek yüzey bütünlüğü sağlanmalıdır. Harç mala yardımı ile istenilen kalınlıkta yüzeye yayılır, şap düzgün bir şekilde kendiliğinden yayılır. Priz süresince su eklenmemeli, yüzeyde oluşacak hava kabarcıkları kirpi rulo ile alınmalıdır. +5 °C altında +35 °C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Nem oranı düşük, direkt güneş ve rüzgar etkilerine açık yerlerde uygulama yapılmamalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.