• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM Seramik Yapıştırma Harcı
urun

Tanım

Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış seramik yapıştırıcısıdır.

Teknik Özellikler

GÖRÜNÜM Gri renkli toz
KARIŞIM ORANI 6-7lt su / 25kg toz
SARFİYAT MİKTARI 3-5kg / m2
UYGULAMA SICAKLIĞI +5°C ile +35°C arası
AÇIK BEKLETME SÜRESİ 20 dakika
KAPTA BEKLETME SÜRESİ 4 saat
YAYA TRAFİĞİNE UYGUNLUK SÜRESİ 24 saat
DERZ UYGULANABİLME SÜRESİ 24 saat
SICAKLIK DAYANIMI -30°C ile +60°C
YAPIŞMA MUKAVEMETİ Başlangıç ≥ 0,5 N/mm2
Isıyla Yaş. Sonucu ≥ 0,5 N/mm2
Suya dald. Sonra ≥ 0,5 N/mm2
Açık Beklet. Sonrası ≥ 0,5 N/mm2
KAYMA < 0.5 mm

Kullanım Alanları

İç mekanlarda seramik ve fayansların çimento esaslı sıva ve şap yüzeylere yatay ve düşeyde yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg ’lık GROKIM +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo ölçülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 20 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra uygun bir GROKIM Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.