• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM THERM Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı
grokimthermnew

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren polystren ısı yalıtım levhalarının (EPS, XPS) yapıştırılmasında kullanılır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 3-5 kg / m2 (uygulama şekline göre)
Tam Donma Süresi 28 gün
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Kullanma Süresi 40 – 60 dakika
Kabuklaşma Süresi 30 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 0.5 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Yapılarda iç ve dış mekan duvarları (brüt beton, tuğla, çimento bazlı sıva, gaz beton) üzerine ısı yalıtım levhalarının yapıştırıl-masında kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde GROKIM REPAIR TN ince tamir harcı ve GROKIM REPAIR TK kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yapıştırma işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzemeler-den arındırılmalı ve hafifçe ıslatılmalıdır. 25 kg GROKiM THERM 6-6.5 lt (%24-26) temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5-10 dakika dinlendirildikten sonra, 1-2 dakika tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 2 saat içerisinde tüketil-melidir. Hazırlanan harç yalıtım levhasını çevreleyecek şekilde en az 5 cm genişliğinde ve ortada kalan kısma öbekler şeklinde uygulanmalıdır. Isı yalıtım levhaları aşağıdan yukarıya doğru şaşırtmalı olarak döşenir ve yapıştırıcı kuruduktan sonra dübeller panonun ortasına ve tüm ek yerlerine gelecek şekilde yerleştirilir. Levhalar arasında mümkün olduğunca boşluk bırakılmamalı, ince boşluklar ısı yalıtım bandı veya köpük kullanılarak doldu-rulmalıdır. Yapıştırma işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5 °C altında +35 °C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Yapıştırılan yalıtım levhası üzerine sıva 2 gün sonra uygulanma-lıdır.Bu değerler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar, yüksek sıcaklıkta süre kısalır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.