• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM THERM PLASTER Isı Yalıtım Levha Yüzey Sıva Harcı
asd1

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren polystren ısı yalıtım levha (EPS, XPS) sıvasıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 3-4 kg / m2 (2 mm kalınlık için)
Tam Donma Süresi 30 dakika
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Kullanma Süresi 40 – 60 dakika
Kabuklaşma Süresi 30 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Polystren sert köpükten imal edilmiş (EPS, XPS) yalıtım levhalarının uygulandığı tüm binaların iç ve dış uygulamalarında, elastik kabiliyeti istenen yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Isı yalıtım levha yüzeyleri tozsuz ve temiz olmalı alttaki yüzeye iyi yapışmış olmalıdır. Levhalar arasındaki boşluklar aynı yalıtım malzemesi veya köpük ile doldurulmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Sıva yapılacak ısı yalıtım levhası sağlam, alttaki yüzeye iyi yapışmış, temiz, kuru olmalıdır. Levhalar arasındaki boşluklar aynı yalıtım malzemesi veya köpükle doldurulmalıdır. 25 kg GROKiM PLASTER 6- 6.5 lt. (%24-26) temiz suya yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 5-10 dakika dinlendirildikten sonra, tekrar 1-2 dakika tekrar karıştırılır. Sıva yüzeye çelik mala yardımıyla minimum 2 mm kalınlığında uygulanır ve sıva filesi ek yerlerinde 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirilir. Köşelerde ve tüm kiriş pencere, kapı çerçevelerinde sıva filesi en az 20 cm döndü- rülmeli ve köşe profilleri yerleştirilmelidir. Birinci kat kuruduktan sonra üzerine ikinci kat sıva uygulanır. Hazırla-nan harç 2-3 saat içinde tüketilmelidir. + 5 °C altında ve + 35 °C üzerinde uygulama yapılmamalıdır. Çok nemli ve/veya sıcak havalarda donmuş erimekte olan yada 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf .mrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.