• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

GROKIM THERM PLASTER PLUS Yüksek Performanslı Isı Yalıtım Levha Yüzey Sıva Harcı
asd2

Tanım

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren polystren ısı yalıtım levha (EPS, XPS) sıvasıdır.

Teknik Özellikler

Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 3-4 kg / m2 (2 mm kalınlık için)
Tam Donma Süresi 7 gün
Uygulama Sıcaklığı + 5 °C ile + 35 °C arası
Kullanma Süresi 40 – 60 dakika
Kabuklaşma Süresi 30 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma < 0.5 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

Kullanım Alanları

Polystren sert köpükten imal edilmiş (EPS, XPS) yalıtım levhalarının uygulandığı tüm binaların iç ve dış uygulamalarında, elastik kabiliyeti istenen yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Isı yalıtım levha yüzeyleri tozsuz ve temiz olmalı alttaki yüzeye iyi yapışmış olmalıdır. Levhalar arasındaki boşluklar aynı yalıtım malzemesi veya k.pük ile doldurulmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg’lık GROKIM THERM PLASTER PLUS +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. GROKIM THERM PLASTER PLUS harcı, ısı yalıtım levhaları üzerine çelik mala sürülür. Sıva donatı filesi çelik mala yardımı ile sıva harcı kurumadan üzerine hafifçe bastırılarak yukarıdan aşağıya yerleştirilir. Çatlamaları önlemek için donatı filesi birleşim yerlerinde 10 cm. üst üste bindirilir. İlk kat sıva hafifçe suyunu attıktan sonra, kurumadan 2. kat sıva yapılır. 2. kat sıva uygulandıktan sonra yüzey çelik mala ile düzeltilir. Hazırlanan harç 3 saat içinde tüketilir, kullanım süresi geçmiş harç uygulanmaz. Sıva harcı tamamıyla kuruduktan sonra nefes alabilen son kat kaplama malzemesi uygulanır.

AMBALAJ

25 kg’lık 4 kat kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.