• slide2

  Yaşasın Yapınız
  Yıllarca

 • gropor

  Grofenle Yalıtım
  Geleceğe Yatırım

 • slide1

  Yapının Kimyasındaki
  Kalite

 • grocolor

  Yıllarca Yaşayan
  Renkler

ÇİFTGÜN İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN GÜNEŞ YAPTIĞI KONUŞMADA

Çiftgün İnşaat San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Güneş ise yaptığı konuşmada, üretim tesisleri ve fabrikaların her yeni açılışlarının, büyüklükleri ne olursa olsun ülke ekonomisine katkıları sebebiyle, herkesin ortak moral değerleri olduğunu kaydetti. Güneş, şöyle dedi:

“Ülkemizin ve genelde tüm dünyanın içinde bulunduğu global ekonomik krizin olumsuz etkileri düşünüldüğünde, bu tip yatırımların böylesi dönemlerde açılışları ayrıca önem kazanmaktadır. Bir buçuk yıl önce yola çıktığımızda dış piyasalardaki olumsuz sinyaller yeni yeni başlarken, ülkemizde de belirli tedirginlikler söylenmeye başlanmış ve 2008 yılında patlayan krizle birlikte yatırımlarda da en olumsuz döneme girilmişti. Ama bizler krizlerin daha fazla çalışma, daha fazla yatırım ile daha fazla pazar yaratma fırsatına dönüşeceğine inanarak çalışmalarımıza cesurca hız verdik. Cesaretimiz yalnızca kriz döneminde daha fazla pazar kapmaktan değil, aynı zamanda büyük bir sektörel boşluk olan ısı yalıtımları ile elde edilecek enerji tasarrufunun sağlayacağı ekonomik faydadan da kaynaklanmaktadır.

Şu anki tesislerimiz kendi alanında en modern sistemlerle kurulan, ülkemizin bu alandaki büyük tesislerinden biri olmaya adaydır. Aynı inanç ve ruhla 2010 yılı sonuna kadar ilave etmeyi düşündüğümüz ek üretim tesislerimizle daha da büyümeye ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Hedefimiz şu anda 50 kişi olan çalışan sayısını projelerin tamamlanmasıyla 180 kişiye çıkartmaktadır. İzolasyonun önemi ülkemizde yeni yeni fark edilirken Grofen İleri Yapı Teknolojileri ve İzolasyon fabrikası ile bu alanda memleketimize uzun yıllar hizmet etmeye devam edecek önemli bir üretim dinamiği olacağına inancımız tamdır. Türkiye’de yıllarca inşaat sektöründe öncülüğü devlet yapmış ve yenilenen her uygulama ile bu sektörün olumlu gelişmeleri, sektör bünyesindeki diğer alanların tamamına yayılma eğilimi göstermiştir. Tıpkı resmi idarelerde yakın tarihte uygulanan tasarruflu ampul kampanyası gibi; ısı izolasyonları eksik olan tüm resmi binaların ısı izolasyonlarının yeniden yapılmasının da bu alandaki çalışmalara örnek oluşturacağını, vatandaşları bu faydalı uygulamalara teşvik edeceğini ve devleti de milyarlarca dolar zarardan kurtaracağını hatırlatma gereği duyuyorum. Uygulamada ve maliyette son derece basit ve ucuz, ancak uzun vadede kazanımları çok yüksek olan böyle bir uygulamaya buradan vurgu yapma zaruretini vatandaşlık görevi sayıyorum”.